چاپ        ارسال به دوست

پنج هک داده بزرگ 2019

براساس برخی مشاهدات هکرها در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۸.۵ میلیارد حساب کاربری دسترسی داشته‌اند، در این بین چند هک گسترده وجود داشته‌است که صدها میلیون نفر را درگیر خود کرده‌است.

مرکز ITRC وابسته به  CNBC ، لیست بزرگترین تخلف داده‌ها سال ۲۰۱۹ را بر اساس تعداد حساب‌های که به خطر افتاده‌اند (فقط مواردی که تعداد رکوردهای آسیب دیده آن مورد تأیید قرار گرفته‌اند)  ارائه داده‌است.  برای مثال: چندین شرکت ، مانند ۷Eleven ، WhatsApp و Fortnite، نقص‌های امنیتی را گزارش داده‌اند که می‌توانست منجر به سرقت داده‌های میلیون ها مشتری شده باشد اما بدلیل اینکه میزان داده‌های دستیابی شده گزارش نشده در این گزارش اشاره نشده است.

۵. Quest Diagnostics
تعداد سوابق هک شده: ۱۱.۹ میلیون
در اوایل ماه ژوئن ، شرکت آزمایشگاه Quest Diagnostics اعلام کرد که دارای نقض اطلاعاتی است، که بواسطه این نقض در طول ۸ ماه اطلاعات پزشکی ، مالی و شخصی حدود ۱۱.۹ میلیون مشتری در معرض دید قرار گرفته است. این اطلاعات شامل شماره کارت های اعتباری ، اطلاعات حساب بانکی ، اطلاعات پزشکی و شماره های تأمین اجتماعی می شد.

۴. Houzz
تعداد سوابق هک شده: ۴۸.۹ میلیون

وب سایت طراحی خانه "Houzz" با اطلاع رسانی به مشتریانی که هکرها به نام‌های کاربری و رمزهای عبور رمزگذاری شده و همچنین اطلاعات پروفایل قابل مشاهده در سطح عمومی دسترسی داشتند، سال۲۰۱۹ را آغاز کرد. طی این گزارش ۴۸،۸۸۱،۳۰۸ حساب تحت تأثیر قرار گرفته بودند. Houzz با بیان اینکه هیچ اطلاعات مالی سرقت نشده اضافه کرد که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ از این نقض آگاه شده بود.

۳. Capital One
تعداد سوابق هک شده: ۱۰۰ میلیون

Capital One در اواخر ماه ژوئیه یک نقض گسترده داده را اعلام و گزارش داد که یک هکر به اطلاعات بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی و ۶ میلیون کانادایی که از سال ۲۰۰۵ درخواست کارت اعتباری کرده اند ، دسترسی داشته است.
این شرکت می گوید هکر به اطلاعات مربوط به سال‌های ۲۰۰۵ تا اوایل سال ۲۰۱۹ دسترسی داشته و این اطلاعات شامل: اطلاعات شخصی مصرف کنندگان شامل نام ، آدرس ، کد پستی ، آدرس ایمیل ، شماره تلفن و تاریخ تولد است.

۲. Dubsmash
تعداد سوابق هک شده: ۱۶۱.۵ میلیون

در ماه فوریه ، برنامه پیام رسانی ویدیویی Dubsmash اعلام کرد که هکرها نزدیک به ۱۶۲ میلیون نام دارنده حساب کاربر، آدرس ایمیل و کلمه عبور هش شده را بدست آورده اند.
این تخلف در واقع در دسامبر سال ۲۰۱۸ رخ داده است ، اما سارقان سایبری داده ها را در ماه فوریه برای فروش در وب تاریک  قرار داده بودند.

۱. Zynga
تعداد سوابق هک شده: ۲۱۸ میلیون

تولیدکننده بازی موبایل Zynga در ماه اکتبر اعلام کرد که یک هکر در تاریخ ۱۲ سپتامبر به اطلاعات حساب کاربری مشتریانی که بازی‌های محبوب "Draw Something" و "Words with Friends" را بازی می کنند دسترسی پیدا کرده است.
هکرها علاوه بر اعتبارنامه ورود به سیستم ، به نام های کاربری ، آدرس ایمیل ، شناسه ورود به سیستم ، برخی از شناسه‌های فیسبوک ، برخی از شماره‌های تلفن و شناسه حساب Zynga حدود ۲۱۸ میلیون مشتری که نسخه های iOS و اندروید بازی ها را قبل از سپتامبر نصب کرده بودند ، دسترسی پیدا کرد.


١٣:١٤ - پنج شنبه ٢٦ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٣٩٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٩٢خروج