چاپ        ارسال به دوست

‫ آسیب پذیری اجرای کد از راه دور در ZYXEL NAS

شرکت #Zyxel اعلام کرد که یک آسیب پذیری به شناسه CVE-2020-9054 در دستگاه ذخیره ساز متصل به شبکه یا NAS کشف کرده است که به مهاجم اجازه می دهد تا از راه دور و بدون احراز هویت کدهای مخرب را در دستگاه آسیب پذیر اجرا کند.
کد بهره برداری از این آسیب پذیری به صورت عمومی منتشر شده است.
دستگاه های ZyXEL NAS با استفاده از برنامه weblogin.cgi احراز هویت انجام می دهند. آسیب پذیری در این برنامه که در قسمت وارد کردن نام کاربری وجود دارد باعث می شود که مهاجم بتواند کاراکترهای خاصی را در این قسمت وارد کند و به این ترتیب کدهای مخرب را از این طریق به دستگاه تزریق کند. با اینکه در این حالت وب سرور با دسترسی root فعال نیست ولی مهاجم می تواند با تنظیم uid، دسترسی خود را به کاربر root تغییر دهد و با بالاترین سطح دسترسی کدهای دلخواه خود را اجرا کند.
به طور کلی دستگاه های NAS که نسخه firmware آن ها 5.21 و قبل از آن می باشد آسیب پذیر هستند. ZyXEL برای مدل¬های زیر به روز رسانی منتشر کرده است بنابراین به کاربران این مدل از NAS ها توصیه می شود تا هرچه سریع¬تر این به روز رسانی را نصب کنند:
• NAS326
• NAS520
• NAS540
• NAS542
اما ZyXEL برای مدل های زیر به روز رسانی منتشر نکرده است چون دیگر از این مدل ها پشتیبانی نمی کند. بنابراین به کاربران این مدل از NAS ها که در زیر نام برده شده توصیه می شود تا در صورت امکان دسترسی این تجهیزات از اینترنت را قطع کنند و یا برای امن سازی، آن را در پشت فایروال قرار دهند.
• NSA210, NSA220, NSA220+, NSA221, NSA310, NSA310S, NSA320, NSA320S, NSA325 and NSA325v2

منبع
https://www.zyxel.com/support/remote-code-execution-vulnerability-of-NAS-products.shtml


٠٩:١٠ - چهارشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٣٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٢خروج