چاپ        ارسال به دوست

خطر سایبری تمام بخش‌های مالی انگلستان را تهدید می‌کند

با توجه به آخرین نظرسنجی دوسالانه بانک انگلستان (BoE)، حملات سایبری به‌عنوان منبع عمده خطر برای شرکت‌های خدمات مالی به‌طور مرتب در حال افزایش است.  

حوادث سایبری و ژئوپلیتیک دو خطر اساسی در بررسی خطرات سامانه‌های بانکی در نیمه اول سال 2018 معرفی شدند که مشترکاً، 62 درصد از خطرات عمده سیستم مالی بریتانیا را شامل می‌شوند.

این رقم برای سومین نظرسنجی متوالی افزایش داشته و در حال حاضر در بالاترین سطح خود از زمان ثبت در سال 2008 قرار دارد.

 51٪ از پاسخ‌دهندگان (افزایش پنج‌درصدی نسبت پاسخ‌دهندگان)، حملات سایبری را به‌عنوان چالش اصلی مدیریت می‌دانند.Nick Hammond مشاور و سرپرست خدمات مالی در ارائه فناوری‌های نوین جهانی معتقد است، مقررات جدیدتر به‌دوراز قالب قدیمی در جهت تضمین مداوم برنامه‌های کاربردی بحرانی در حال حرکت است.

"اما با توجه به ماهیت مرکب سامانه‌های بانکی موجود که با معیارهای متفاوت و اغلب متضاد در طول سال طراحی می‌شوند، زیرساخت‌های قدیمی نیز با پیچیدگی برنامه‌ها ساخته‌شده و از روش‌های مختلط برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند."

"این‌گونه شبکه‌ وابستگی‌های مبهم و یک چالش مهم را ایجاد می‌کند و به این معنی است که بانک‌ها به‌طور فزاینده‌ای بر مهارت‌های زیربنایی به‌عنوان اولین قدم برای تضمین نرم‌افزارهای داخلی خود می‌پردازند."

Hammond اظهار داشت که به دست آوردن دید در شبکه‌ها و شیوه‌های به اشتراک‌گذاری داده‌ها، یک گام حیاتی برای کاهش خطرات سایبری است؛ زیرا می‌تواند اطمینان حاصل کند که سیاست‌های مناسب برای هر برنامه به‌صورت جداگانه اعمال می‌شود.گفته‌شده است که بانک انگلستان (BoE) درحال‌توسعه دستورالعمل‌هایی برای کمک به شرکت‌ها برای نشان دادن قابلیت انعطاف‌پذیری سایبری است و باوجود مقادیر قابل‌توجهی از بودجه موجود برای گروه‌های امنیتی IT کارهای زیادی انجام خواهد شد.

طبق گزارش Accenture (شرکت مشاوره مدیریت جهانی و خدمات حرفه‌ای که استراتژی، مشاوره، خدمات دیجیتال، فنّاوری و عملیات را فراهم می‌کند) نقض خدمات مالی جهانی طی پنج سال گذشته سه برابر شده است. این در حالی است که طیبررسی VMware از طرفداران امنیتی بریتانیایی در این بخش، 67 درصد از آن‌ها اعلام کردند که اقداماتشان "بیگانه‌ها را شوکه خواهد کرد."

 


١٤:٥٦ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٩٠    /    تعداد نمایش : ١٣٢خروج