چاپ        ارسال به دوست

نفوذ به صد‌ها حساب کاربری اینستاگرام، با وجود فعال بودن ورود 2 مرحله ای

نفوذ به صد‌ها حساب کاربری اینستاگرام، با وجود فعال بودن ورود 2 مرحله ای

گزارشات حاکی از آن است طی روزهای اخیر صد‌ها حساب کاربری در اینستاگرام هک شده‌اند.برخی از این حساب‌ها تا حدودی قابل دسترس هستند اما برخی از آنها بصورت کامل غیرقابل دسترس شده‌اند!. پس اگر نمی‌توانید به حساب کاربری خود در اینستاگرام وارد شوید، احتمالا شما هم جزء قربانیان هستید.  
اینستاگرام طی بیانیه ای اتفاقات چند روز اخیر را تایید کرد و افزود شمار قربانیان رو به افزیش است.
این موج از حملات از اوایل ماه شروع شده است.
 
 TalkWalker که یک پلتفرم تحلیل داده است، در 7 روز گذشته متوجه انتشار بیش از 5000 توییت از طرف 899 نفر در توییتر شده است. این توییت‌ها از طرف قربانیان این حمله بوده و از حساب کاربری اینستاگرام در توییتر ، برای بازگردانی حساب‌های خود، درخواست کمک می‌کنند.


 
یکی از قربانیان عنوان کرده بصورت ناگهانی متوجه شده از حساب کاربری خود خارج شده است. وی هنگامی‌که نام کاربری خود را برای ورود مجدد وارد کرد، با پیغامی‌روبرو شد مبنی بر اینکه حساب کاربری مذکور وجود ندارد. در نتیجه این اتفاق قربانی متوجه شد حساب کاربری اش هک شده و تمام اطلاعات عمومی‌و نام کاربری وی تغییر کرده است.
 
اگر به سایت reddit مراجعه کنید متوجه می‌شوید صد‌ها قربانی، داستانی مشابه این کاربر را گزارش کرده‌اند.
 
طبیعتا، نگرانی‌ها در مورد قابلیت‌ها و  مهارت‌های امنیتی اینستاگرام در حال افزایش استسخنگوی اینستاگرام در واکنش به انتقاد کاربران گفت:
"ما در تلاش هستیم تا تجربه استفاده از جامعه اینستاگرام را به یک تجربه ایمن و مطمئن تبدیل کنیم. هنگامی‌که متوجه هک شدن یک اکانت می‌شویم، دسترسی هر شخصی به آن اکانت را بطور موقت لغو کرده و مکانیزمی ‌جهت بازیابی رمز عبور به صاحب اکانت ارائه می‌دهیم. "


 
با وجود این تدابیر، تقریبا هر روز کاربران قربانی در مورد حساب‌های هک شده اینستاگرام گزارش می‌دهندکاربری دیگر بنام  Woznicki  گزارش داده که نمی‌تواند به حساب خود دسترسی داشته باشد.جالب این است که این کاربر عنوان کرده احراز هویت 2 مرحله ای را بر روی اکانت خود فعال کرده بود.
 
نکته جالب دیگر اینکه هکر‌ها هنگامی‌که وارد اکانت قربانی می‌شوند به هیچ عنوان عکس یا ویدیویی را بارگذاری نمی‌کنند.بلکه فقط نام کاربری و رمز عبور را تغییر می‌دهند تا دسترسی صاحب اکانت بطور کامل قطع شود.
 
اینستاگرام آمار دقیقی از قربانیان این حمله منتشر نکرده اما پیگیر این مشکل و ارتقائ تنظیمات مربوط به ورود 2 مرحله‌ای خود است.


١١:٠٠ - يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٨٥    /    تعداد نمایش : ١٠٢خروج