چاپ        ارسال به دوست

کلاهبرداری سایبری با ترفند کمک به سالمند یاسوجی

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد روح الله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر اظهار کرد: یکی از شهروندان یاسوجی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت مبالغی به صورت غیرمجاز از حسابش برداشت گردیده و تقاضاى شناسایى عامل برداشت غیرمجاز از حساب  بانکى‌اش را داشت.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی و انجام تحقیقات اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا استان، مشخص گردید مبلغ ۲۵ میلیون ریال از حساب وی طی چند مرحله به صورت خریدهای اینترنتی برداشت شده که پس از انجام اقدامات پلیسی متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی احضار شد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: درتحقیقات اولیه از متهم ، وی ابتدا همه چیز را انکار کرد ولی در مواجهه با مستندات ضمن اعتراف به جرم خود گفت با حضور در کنار دستگاه عابر بانک و فریب شاکی به انگیزه کمک به ایشان، با فعال نمودن رمز دوم و یادداشت سایر اطلاعات بانکی نامبرده، در فرصتی مناسب اقدام به سرقت از حساب وی بصورت اینترنتی می کردم.

سرگرد شهبازی‌پور در ادامه به شهروندان توصیه کرد: شهروندانی که در استفاده از دستگاه‌های خودپرداز ناتوان هستند در مواقع لزوم فقط به کمک آشنایان و اقوام خود اعتماد کنند و به افراد غریبه اعتماد نکنند و نیز نسبت به تغییر دوره ای رمز دوم و حفظ و صیانت از آن حساس باشند.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: همچنین کاربران درصورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

 


١٣:٣٠ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٣٤١٧    /    تعداد نمایش : ٤١خروج